Pasja jest nawjażniejsza

"Mam talent" to jedyny program jaki oglądam w telewizji. Zawsze znajdę w nim jakąś inspirację i przede wszystkim motywację do działania. To dzięki "Mam talent" odkryłam aerial dance o którym ciągle marzę. Tylu osobom się udało, robią coś co kochają i nieważne, czy robią to w sposób mistrzowski, czy trochę gorzej, ważne, że to robią.

Podziwiam ludzi z prawdziwą pasją, której potrafią się całkowicie oddać. I nie chodzi o nic wyjątkowego, liczy się to ile dana rzecz dla kogoś znaczy. Uwielbiam słuchać kiedy inni opowiadają o tym co ich fascynuje, od razu się uśmiecham i nieważne, że mnie osobiście w ogóle to nie interesuje, kiedy widzę z jakim zaangażowaniem o czymś opowiadają to i ja jestem w stanie uwierzyć, że jest to takie fajne. Prawdziwa pasja jest wtedy kiedy jesteśmy gotowi dla niej do wielu poświęceń, kiedy całe życie podporządkowujemy właśnie jej. I nie ważne, że jest ciężko, nie ważne, że inni nam nie pomagają, a raczej jak jest bardzo często wręcz nas zniechęcają, ważne, że się nie poddajemy, tylko robimy to co kochamy.

Często brakuje wsparcia innych, słyszymy, że to co robimy jest głupie, nic przez to nie osiągniemy, a tylko tracimy czas i pieniądze. Ale oni się mylą dzięki pasji możemy osiągnąć naprawdę wiele, przede wszystkim radość z tego co robimy, ciągle się rozwijamy i nie ważne, że w pracy nam się te umiejętności nie przydadzą,  sam fakt robienia postępów daje kopa do działania w innych dziedzinach, bo skoro z tym nam się udało to i gdzie indziej się uda.
Sama nie potrafię dzielić się z innymi moimi pasjami, to zabawne, ale im coś jest dla mnie ważniejszego tym większe prawdopodobieństwo, że nikt się o tym nie dowie. Chyba boję się właśnie wyśmiania, że zajmuję się głupotami, choć wiem, że tak nie jest.

Jednak kiedy ktoś wspomina mi o swoich zainteresowaniach, o tym, czym chciałby się zająć, ale się boi to staram się mu pomóc. I nieważne, że mi osobiście ten pomysł wydaje się nieinteresujący, skoro kogoś to interesuje to niech nie patrzy na zdanie innych tylko to robi. Czasami wystarczy jedno słowo, powiedzenie, że to ma sens i pokazanie, że się w tego kogoś wierzy. Nas nic to nie kosztuje, a może dzięki nam ktoś w przyszłości osiągnie sukces?

A bez czego Wy nie wyobrażacie sobie swojego życia? Chętnie poznam wasze pasje.

2 komentarze:

 1. Ja nie wyobrażam sobie życia bez motywowania innych do działania :-)
  To jest dla mnie najważniejsze i sprawia mi meega dużą przyjemność.
  Myślę, że warto mieć swoje pasje i każdego dnia rozwijać je jeszcze bardziej.
  Pozdrawiam serdecznie i gratuluję fajnego postu :)
  Paweł Zieliński

  www.twojwybortwojaprzyszlosc.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie wyobrażam sobie życia bez seriali, ale dla tego że chciałbym zostać dyrektorem ramówkowym w stacji telewizyjnej i w przyszłości produkować własne seriale

  OdpowiedzUsuń