Moje małe marzenia

Doszłam do wniosku, że przyszedł czas na stworzenie swojej listy marzeń. Lista wygląda tak. Może nie są to wielkie marzenia, ale od czegoś trzeba zacząć, a wiadomo: apetyt rośnie w miarę jedzenia ;). W związku z tym mam nadzieję, że im więcej pozycji będzie skreślanych na mojej liście, tym więcej następnych będzie się na niej pojawiać.

Zawsze moje wszelkie plany kończyły się na niczym, miałam wiele pomysłów, rzeczy, które bardzo chciałam zrealizować, jednak bardzo szybko o nich zapominałam i nie były dla mnie już tak ważne. Często przypadkiem na coś trafię, zainteresuje mnie to, trochę o tym poczytam i to by było na tyle, przepada tak jak inne plany. Nie chcę żeby tak było dalej. Mam nadzieję, że dzięki tej liście zmobilizuję się do ich realizacji i do poszukiwania następnych, bo przecież jak się powie A (opublikuje listę) to trzeba też powiedzieć B (realizować te punkty).

W większości są to drobiazgi, często z zupełnie różnych dziedzin, ale życie jest przecież od tego żeby próbować nowych rzeczy. Przecież nie muszę być w niczym specjalistą, warto spróbować, a może mi się to spodobał. Każda taka próba rozwija nas w różny sposób. A realizacja każdego kolejnego marzenia pokazuje, że warto marzyć, warto mieć plany i doprowadzić do ich spełnienia.
Z marzeniami życie jest ciekawsze, a co dopiero ze spełnionymi marzeniami.

4 komentarze:

 1. Z doświadczenia wiem, że im bardziej dokładne cele , tym szybciej i skuteczniej można je zrealizować, np "Nauczyć się dobrze tańczyć przynajmniej jeden taniec", sprecyzuj jeden, np. "Nauczyć się dobrze tańczyć tango" lub "Nauczyć się dobrze tańczyć cha che" ;)
  Ale życzę powodzenia i wytrwałości w zdobywaniu tego co chcesz osiągnąć :)
  Pozdrawiam, Serafinia

  OdpowiedzUsuń
 2. Serafinia, widziałam właśnie na Twoim blogu, że masz bardzo precyzyjnie określone cele i bardzo mi się to podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja robię takie listy już od wielu lat i nie ma nic piękniejszego od wiary w ich spełnienia, a później skreślanie poszczególnych punktów! Spełnienia marzeń zatem!:)
  Pozdrawiam :-)
  http://powolanie-i-pasja.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę, by Ci się wszystkie marzenia, co do jednego spełniły :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń